Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.
Nástěnný kalendář vznikl ve spolupráci se Základní uměleckou školou Vranovská v Brně. Škola v roce 2024 oslavila již 100 let od svého založení. V současné době nabízí vzdělávání ve 3 oborech - výtvarný, hudební a taneční. Focení probíhalo se svolením paní ředitelky Mgr. Bronislavy Schoříkové na zahradě ZUŠ a děti se zde prezentovaly nejen ve svém uměleckém zaměření, ale i dalších mimoškolních aktivitách a zájmových činnostech. zusvranovska.cz
Fotky vytvořil mladý fotograf Pavel Hermann z Moravského Krumlova. Miluje zvířata, pohyb a dobré lidi. Proto zvířata také často fotí. Jak sám říká: "Zvířata nám mnohdy ukazují, co je v životě opravdu důležité. Často nám na naší cestě dělají společníky spoustu let a zažívají s námi šťastné i smutné chvilky." Sám má pejska, křížence středního vzrůstu Buddyho, který mu je skvělým parťákem. Fotografovi patří náš obrovský dík za čas, energii, trpělivost a preciznost, kterou nafocení kalendáře věnoval. facebook.com/hermiphotofotograf
Stolní kalendář jsme opět zaplnili snímky z vašich rodinných archivů. Za vynikající spolupráci na vzniku kalendářů děkujeme grafičkám Pavlíně Tesařové a Leoně Černotové.
Cena nástěnného kalendáře ve formátu A3 je 300,- Kč.
Cena stolního kalendáře ve formátu A5 je stejná.
K ceně kalendáře je třeba připočítat cenu za dopravné a balné, která je ve výši 90,- Kč.
Kalendáře budeme distribuovat prostřednictvím Zásilkovny. Nepotřebujeme tedy vaši doručovací adresu, stačí si níže vybrat výdejní místo, které máte nejblíž a které vám nejlépe vyhovuje pro vyzvednutí balíčku.
zasilkovna.cz/pobocky
Objednávky s typem kalendáře, počtem požadovaných kusů, vaší e-mailovou adresou, telefonním číslem a vybraným výdejním místem
zasílejte na chrtiaukce@seznam.cz.
Objednávat můžete za 3, 2, 1... TEĎ! 🙂
Zde vás budeme informovat o aktuálním dění, o tom, co se stalo, děje i stane. Tento blog by měl sloužit jako takový informační pel-mel projektu Chrti v nouzi a přinášet rozmanité informace o dalších, nejen chrtích, událostech.
Možná si někteří před pár dny všimli mojí minihlášky na facebooku, že zase řešíme něco dramatického.
Povím vám... minulý týden byl vážně hektický. Hlavy nám (všem) pořádně zaměstnali chrti z Dunboyne.
Ale než jsme si stačili říci, že bychom si mohli na chvilinku oddechnout, přišla zpráva z dog poundu v Ashtonu, že tam mají urgentní případ, a sice zraněného chrta, který potřebuje rychle ven, ošetřit, pomoci.
A tak zase sedím před monitorem, koukám na malou fotografii, vidím, že pes má krvavé ucho, víc z toho nevykoukám.
V hlavě se opět rozbíhají myšlenky jako splašené koně.
Pátek večer... To není dobrá doba. Nikde nikdo.
Mezi mnou a Ashtonem nějakých 2150 km. Ne, opravdu nemohu naskočit do teleportu a...
Dog pound mívá přes víkend otevřeno jen v sobotu dopoledne.
Když neseženeme nikoho, kdo by pro něho v sobotu ráno zajel, bude muset vydržet do pondělí. Doprčic. To je zlé.
A kam vůbec s ním. Doprčic podruhé.
A tak se snažím vysílat a posílat S.O.S. na různé strany.
V pátek usínám s pocitem, že je to zkrátka a dobře nahouby.
V sobotu se budím s pocitem ještě divnějším. A potom na mě zabliká něčí zpráva: Jsem z Dublinu, pojedu pro něho.
Pomoc přichází od osoby, kterou neznám. Ano, párkrát jsme se četly někde na facebooku. Jmenuje se Philomena.
Nemá ani nic společného s chrty. "Pouze" má ráda psy a snaží se pomáhat, jak může a moje prosba o pomoc zraněnému chrtovi ji nenechala lhostejnou.
Čekám na její zprávu po návratu z dog poundu. Jsou doma. Philomena je docela slušně vyvedena z míry.
Ač Irka, nikdy se nesetkala zblízka s greyhoundem nebo lurcherem. Pouze tak nějak věděla, že se jim nevede dobře. Většina Irů to "tak nějak tuší", tím to pro většinu také končí. A nyní se doslova a do písmene potkala s drsnou realitou - bez přípravy. Doma má rozechvělého, nic nechápajícího, nádherného černého lurchera, kterého někdo ošklivě pořezal na obou uších. Přesto všechno je evidentně velmi hodný a trpělivý. Z jednoho ucha kape krev, pes má evidentně bolesti. Philomena na to všechno kouká v šoku - o věcech slyšet a věci vidět před sebou, to bývá často velký rozdíl.
Krátká domluva - a jede s ním na veterinu.
Vrací se s veteriny pocákaná od krve - to když se pes při ošetřování otřepal - jedno ucho je celkem OK (tj. pořezané, ale nekrvácí, nehnisá), to druhé katastrofa. Takže: čištění, kapky proti zánětu, antibiotika.
Začali jsme mu říkat Sonic - to jméno vymyslel malý Philomenin chlapeček.
Dál si ve vyprávění pomohu pár videi (nebojte se, žádné drama tam neuvidíte, směle klikejte)
Sonic se seznamuje po příchodu k Philomeně:
http://www.youtube.com/watch?v=AhKxoi7Ginc
Večer doma (ale ano, vím, že tohle by se nemělo, pro jednou přivřeme oko, dobře? ;-) ):
http://youtu.be/XpFbEDV_ktc
Sonic je (proč mě to nepřekvapuje) úžasný pes. Rychle pochopil, že je v dobrých rukou a začal ukazovat svoji nádhernou povahu.
To, co s rodinkami normálně probíráme v emailech, telefonátech, osobně, všechnu tu naši "abecedu" - co je a není chrt, jak se chovat, nechovat, s čím ne-/počítat, jsme s Philomenou musely zvládnout takovým internetovým rychlokursem o několika dějstvích: "Prostě se ptej a já ti odpovím."
Ono přece jenom - německý ovčák a lurcher jsou v ledasčem jiní.
Kde je vůle, tam je cesta.
Jako pohotovostní dočasná máma zafungovala Philomena skvěle - palec nahoru.
A pak se jí to stalo...
Není v situaci, kdy by se mohla o Sonica starat do doby, než ho budeme moci odvézt někam k nám, takže paralelně s rychlokursem "Co je to chrt" bylo nezbytné spustit akci: "Tak dobrá, máme ho v bezpečí, a kam s ním teď".
Do hledání ubytování a vhodného pečovatele o Sonica se ochotně zapojilo pár irských přátel (díky :-) ).
Když jsem Philomeně v pondělí večer hlásila, že máme (v)hodnou paní z Dublinu, která se o něho postará, než se bude moci vydat na cestu, rozplakala se. Sonic jí i zbytku rodiny za necelé tři dny přirostl hodně silně k srdci - celý víkend byl ve znamení: "Sonic to"... a "Sonic teď tamto".
Sonic jí mimoto otevřel oči. Povídám, tušit a vidět je rozdíl. Její facebook se zaplnil fotkami dlouhonohého stvoření a její mysl zaplnily chmury.
Došlo jí, co my už víme. Setkání s irskou chrtí realitou může být drsné - vítej do klubu, Philomeno.
http://youtu.be/En34xu2y82Q
Co dodat. Na seznam nosanů, o které se musíme postarat nám přibylo nádherné okaté báječné stvoření a do pomyslného klubu přátel, kteří už příště nebudou koukat jinam jedna osoba, které dlouhonožka tak trochu přeorala svět.
(Poznámka pod čarou: pokud přemýšlíte, co se to Sonicovi vlastně stalo - poměrně častým zvykem jisté skupiny obyvatelstva v Irsku bývá označovat si svoje psy zářezy do uší - ptám se, proč se vlastně našemu druhu říká: člověk rozumný?)
Zde si můžete stáhnout materiály pro propagaci:
Děkujeme :-)