Jim
(Autor blogu:
Veronika |
Zobrazit přehled článků blogu)
Jim, dříve Ross je lurcher adoptovaný z Irska
Lízání zdi
článek ze dne: 07. 11. 2012
Ahoj všem adopťákům a jejich páníčkům.
Nemáte někdo zkušenost s tím, že pes olizuje zeď? Allen nám zeď jeden večer olizovala. Na netu jsem našla, že je to buď nedostatkem vápníku, nebo pálením žáhy. Dala jsem jí pár lžiček jogurtu, který zklidňuje zažívání a obsahuje vápník. Taky to může být z nudy, tak nevím.
Komentáře k článku
(ganesa, 07. 11. 2012)To dělají i děti, že lížou zeď a vždy je to komentováno tím, že chybí vápník.
(Dagmar, 07. 11. 2012)Presne tak,delaji to i deti a nekdy dost dlouho. Delala to i moje tehotna teta a rikala,ze pry ma neodolatelnou chut na omitku. Pak si zacala kupovat skolni kridu a jedla ji.
To same mi poradil veterinar pred par lety u vlkodava. Davat ji skolni kridu a to v davce 1 centimetr na 10 kilo psa,denne. Pozor, krida to musi byt cista, takova ta ctverhrana. Ne ta kulata, ta je v necem obalena a to uz neni bezpecne. Ptejte se v papirnictvi,prodavaji to i na kusy. Co si pamatuji,tak 1 krida stala 50 hal. Ale to je uz 10 let nazpet.
(Jana S, 07. 11. 2012)No, já bych teda s křídou byla opatrná....křídy na tabuli určitě nejsou 100% "čisté" (do některých se snad přidává i nějaká lepidla aby to líp drželo pohromadě) a pokud mě paměť neklame, sníst kus křídy se na základní škole tradovalo jako nejlepší způsob jak se druhý den vyhnout písemce:-)) Navíc nemusí chybět jen vápník, ale i hořčík, železo nebo další minerály. Takže bych spíš nasadila od veta nějaký minerální přípravek....Ta nuda je ale samozřejmě taky jedna z možností...Na pálení žáhy u lidí funguje dobře troška jedlé sody...u pejska na špičku lžičky by možná na vyzkoušení taky neuškodilo.....
(Marta, 07. 11. 2012)Ano, s nejvyšší pravděpodobností nedostatek vápníku. Křídou bych to opravdu neřešila, ta rada je stará, kdysi nebylo ve všem nacpáno tolik chemických látek. Kdysi, když nám olizoval zeď náš pudl, dostali jsme (i od veterináře) radu rozemlít (na prášek!) vařené vaječné skořápky. Počítám ale, že když se poradíte s veterinářem, poradí vám nějaký vyráběný přípravek a doporučí i dávku, která je vhodná. Pokud součástí terapie bude i podávání vitamínu D, pozor, nikdy nepřekračujte dávkování.
(marta, 07. 11. 2012)Jana S. - psaly jsme odpověď současně a napsaly jsme skoro totéž :-))
(nic, 07. 11. 2012)asi si řeknete že jsem blázen, ale já zalejvala na tento problém Arnoštovi granule černým pivem Guinessem jasně že opatrně aby se mě pejsek nenamazal, ale toto je nejlepší zdroj vitamínů :-) asi po týdnu a něco a třech plechovkách to fakt přešlo, rada od lékaře :-)Jen to pivo je trošku problém sehnat v plechu a s pivní patronou,jen tam se prý ty vitamíny udrží musela jsem si nechat zaslat od známých z UK. To jen tak pro zajímavost :-):-)
(Keena, 07. 11. 2012)Koukám, je to všude stejné. Jako děti jsme "vyžíraly" babičce do zdi díry a naši pesani dělali to samé, všichni, ale u nás doma :) Jezevčík, vlčák, knírač, pak zase vlčák a další knírač a stafford. Rybičky to nedělají a papouši mají vlastní kamínek. Pan doktor nám dal tablety a pak jsme je kupovali normálně v lékárně.
Takže si nedělejte hlavu, tohle se dá řešit celkem v pohodě. Moc Vám všem fandím a hodně štěstíčka.
Co řekl veteriář
(Veronika, 22. 11. 2012)Ahoj,
tak na lízání zdi má vet názor ten, že to způsobila nějaká změna u nás doma. Začala jsem chodit do práce. Pejskové jsou sami doma a večer má Allen moc energie, kterou ventiluje lízáním zdi. Dokonce jsem jí viděla, jak se honí za ocasem. Jsem z toho nešťastná. Vet říkal, že lízání zdi je pořád lepší, než kdyby si začala kousat nohu. Chudák byla celý rok co jí máme v režimu stand by, teď konečně začala žít a je nešťastná. Snad se to časem zlepší. Musím jí nějak zabavit.
Napsat nový komentář